Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İphone İos Güncelleme İşlemleri

İphone İos Güncelleme İşlemleri

admin admin -

Öncelikle İphone’da İos güncelleme işlemleri bazı nedenlerden dolayı zaman zaman kullanıcılar tarafından yapılamamaktadır. İphone kullanıcılarının neden güncelleme işlemlerinin yapılamadığı konusunu iyi bilmeleri gerekmektedir. İphone’da gereği kadar saklama alanının bulunmaması, güncellemenin indirilmesinin uzun sürede gerçekleşmesi, güncelleme sunucusuna erişilmede yaşanan sorunlar ve güncellemenin tamamlanamaması, güncelleme işlemlerinin yapılamama nedenleri arasında en öne çıkan hususlar arasında yer almaktadır.

 

Güncelleme İçin Yeterli Alan Yoksa Ne Yapılmalı?

İphone telefonlarında güncelleme için yeterli alan yoksa, telefonlar ilk olarak yer açmayı dener. Telefonda yer açılmadığı takdirde güncelleme işlemi yapılamaz. Bu konuda kullanıcıların yapacağı en doğru şey, cihazlarına İtunes uygulamasını indirmek olacaktır. Bu sayede güncelleme için yeterli alan açılacaktır.

 

İndirme İşlemini Kısa Sürede Yapma

Telefonlarda güncelleme işleminin süresi, güncelleme şekline ve internet hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kullanıcıların indirme işlemini kısa sürede yapmaları için indirme süresinde başka içerik indirmemeleri ve mümkünse bir Wi-fi ağı kullanmaları gerekmektedir.

 

Güncellemeyi Tamamlamak İçin Öneriler

İphone telefonlarında İos’u güncellemek isteyen kullanıcılar farklı hata panelleri ile karşılaşabilmektedir. Bu sorun ile karşılaşan kullanıcıların, aynı ağı kullanarak güncellemeyi tekrar denemeleri, eğer yine aynı sorun ile karşılaşırlarsa, bu kez İphone telefonlarını başka bir ağ üzerinden güncellemeleri gerekmektedir. Bu aşamalardan sonra eğer güncelleme yapılamıyorsa kullanıcının telefonundan güncellemeleri kaldırmaları ve daha sonra tekrar telefonlarına indirmeleri gerekmektedir. Bu sayede güncelleme tamamlama işlemlerinin büyük ölçüde çözüldüğü görülmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir