Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook Messenger Köklü Değişiklikler İle Güncelleniyor

Facebook Messenger Köklü Değişiklikler İle Güncelleniyor

admin admin -

Son yıllarda ciddi yenilikler ile rakiplerine gözdağı veren ve bu konuda rakiplerinin her türlü yaptığı yeniliğe karşılık bir güncelleme getiren Facebook Mesenger’ın bu sefer getireceği güncellemenin ara yüz üzerinde olduğu açıklandı.

Özellikle kendisine rakip olarak gördüğü firmaların özelliklerinin her zaman üstüne çıkma hedefini belirleyen firmanın geçtiğimiz günlerde WhatsApp’da yaptığı hikayeler güncellemesinin bunun en önemli örneği olarak dikkat çekiyor.

Facebook Mesenger’in beta sürümelerini tamamladığı güncellemeden sonra karşımıza çıkacak olan yeniliklerin başında alt sekme üzerinde bulunan tuşların daha derli toplu bir hale geldiğini görüyoruz. Özellikle bu konuda GIF çıkartmalarını, Resim göndermelerini ve emoje göndermelerini bir arada bulundurarak kullanıcıların daha kolay bir şekilde ifade yollamasına imkan tanıyan bu uygulamanın yakın zamanda karşımıza çıkması bekleniyor.

Arayüz konusunda da ciddi çalışmalar yapan ve kullanıcılarının M asistanı olarak bildiği kısımda yenilikler yaparak güncellemeyi hayata geçirmeye çalışan Facebook Mesenger uygulamasının Mart sonu gibi hayatımıza girmesi bekleniyor.

Gelecek olan yeniliklerden bir tanesi de sağ taraf üzerinde bulunan kutucukların 3 nokta halinde tek kutu üzerinde toplanması ve bu kutucuk içerisinde bütün menülerin yer alması kullanıcılarına daha kolay bir kullanım tekniği sunacak gibi duruyor. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir