Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yeni Sesli Asistan Bixby Eski Samsung Galaxy Modellerinde Çalıştırıldı

Yeni Sesli Asistan Bixby Eski Samsung Galaxy Modellerinde Çalıştırıldı

admin admin -

Samsung Galaxy S8 Bixby asistanının eski Galaxy modellerinde çalışıyor olması ise büyük bir sevinç yarattı diyebiliriz. Çünkü Galaxy S7, Galaxy S7 Edge ve Galaxy S6 gibi önceki nesil cihazları kullananlar bu asistandan faydalanamadıkları için oldukça öfkeliydiler.

Şu an için herhangi bir resmi açıklama olmadığı gibi Samsung cihazınıza resmi bir Bixby yüklemesi yapamıyorsunuz. Ancak XDA Developers grubunun paylaşımlarında Bixby APK dosyasını indirebiliyor ve bunu cihazınıza kurabiliyorsunuz.

Şunu söylemek gerekiyor ki; Bixby hangi modellere geldi sorusunun cevabı henüz Samsung tarafından verilmedi. Yani daha önce çıkan eski nesil Galaxy modellerine gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Android 7 Nougat ile çalışan Samsung Galaxy S7 Bixby uygulamasını kullanabildiği için yakın gelecekte resmi olarak çıkış yapacağını düşünüyoruz.

Tabi siz isterseniz şu an indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Yalnızca Android 7 Nougat güncellemesi olan cihazlarda kullanılmasının yanı sıra cihazınıza zarar verebilecek yabancı kaynak bir uygulama olacağını unutmayın. APK formatında aplikasyon dosyalarını yüklerken bu riski alarak cihazınızın garanti dışı kalabileceğini unutmamanız gerekiyor. Yinede Galaxy S7 Bixby uygulaması heyecan verici duruyor diyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir