Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Xbox Project Scorpio’nun Detayları Belli Oldu

Xbox Project Scorpio’nun Detayları Belli Oldu

admin admin -

Oyun konsolları arasında piyasaya girdiği ilk günden itibaren ilk iki sırayı paylaşan PS ve Xbox konsolları arasındaki rekabet günden güne derinleşiyor. Geçtiğimiz aylarda Sony’nin PlayStation 4 Pro modelini piyasaya sürmesinin ardından ibrenin bir anda Sony’e dönmesi Microsoft’un hızlı davranması zorunluluğunu oluşturdu.

Microsoft kanadından geçen yıl duyurulan Project Scorpio hakkında bir yıla yakın süredir resmi açıklama yayınlanmamıştı. İlk duyurulduğunda Xbox kullanıcıları oldukça heyecanlandıran Project Scorpio, Microsoft’un oyun konsolları alanında en güçlü donanıma sahip olacak olan konsolu olunacağı biliniyordu.

Geçtiğimiz hafta Microsoft’un Project Scorpio hakkında detaylı açıklamalar yapacağı bilgileri sızdırılmıştı. Sonunda tarih netleşti ve Xbox Project Scorpio hakkında teknik özellikler tam olarak 6 Nisan 2017 tarihinde resmilik kazanacak.

Xbox Project Scorpio konsolunun gücünün test edilmesi açısından Forza 7 ve Red Dead Redemption 2 oyunları 4K çözünürlükle birlikte sorunsuzca oynanabileceği belirtilmişti. Şimdilik yeni konsolla ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşabilmiş değiliz. 6 Teraflop grafik işlemcisi ile gelmesi beklenen konsol, kompakt boyutlara sahip bir kasa ile kullanıcılara sunulması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir