Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır?

Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır?

admin admin -

Windows 10 Microsoft’un çıkarmış olduğu işletim sistemidir. Bu işletim sisteminde kullanıcılara birçok kolaylık sağlanmıştır. Kullanıcılar birçok konuda yardım almak istedikleri zaman Microsoft yardım sayfasından sorunlar hakkında destek alabilmektedir. Bunun yanı sıra Microsoft yapay zekâya sahip Cortana’yı da kullanıcıların hizmetine sunmuştur. Bu sayede cihazınızda yaşamış olduğunuz prıoblemlere daha kolay çözüm bulacaksınız.

 

Cortana nedir? Microsoft’un son çıkarmış olduğu Windows 10 işletim sisteminde yüklü bulunan sesli asistan olan yardımcıdır. Windows 10’da yaşanan problemleri çözmek için geliştirilen bu program kullanıcılarının işini çok kolaylaştıracaktır.

 

Cortana nasıl kullanılır ve etkinleştirilir? Windows 10’da yardım nasıl alınır? Sesli yardım asistanı olan Cortana tüm Windows 10 kullanıcılarının cihazlarında bulunmaktadır. Fakat şu an Türkiye lokasyonu için Türkçe lisanı bulunmamaktadır. Bunun için bilgisayarınızı Bölge ve Dil ayarları bölümünden ABD İngilizcesi seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Dil ve bölge seçeneklerini ayarladıktan sonra Cortana aktif hale gelecektir. Cortana’yı cihazınızdan bulmak için ayarlar bölümünden Cortana yazıp arattıktan sonra dosyaya ulaşabilirsiniz. Sesli komuta bağlı olarak çalışan yardım programı olan Cortana ile yaşamış olduğunuz tüm sorunlara çözüm bulma imkanına sahip olacaksınız. Yaşamış olduğunuz soruna en etkili yardımı veren bu program yaşadığınız sorunu cihazınızda ya da web’te arayarak en etkili tüm sonuçları sizlere sunmaktadır. Windows 10’da nasıl yardım alınır? Sorusuna artık en iyi cevap Cortana’dır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir