Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. WhatsApp Yeni Güncelleme İle Durum Özelliğini Geri Aldı

WhatsApp Yeni Güncelleme İle Durum Özelliğini Geri Aldı

admin admin -

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp’ın Snapchat’ten kopyalayarak getirdiği “Durumlar” özelliği kısa süre içinde uygulamadan kaldırılmıştı. Bugün yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte bu özellik tekrar WhatsApp üzerinde kullanıma sunuldu. İlk kullanıma sunulduğu dönem kullanıcılar tarafından oldukça tepki alan bu özellik uygulamaya tekrar kazandırıldı.

WhatsApp üzerinde “Hakkımda” alanına eklenen bu özellik, kullanıcının telefon numarasının görüldüğü alanda konumlandırılmış. Sohbet edilen karşıdaki kişinin profiline bakılarakta ilgili kişinin durum bilgisine erişilebilmekte.

WhatsApp’ın durum güncelleme özelliğini kullanmak için Ayarlar > Ad ve Profil Resmin Bulunduğu Bölüm > Hakkımda bağlantıları takip edilerek durum güncelleştirilebilir. Böylelikle Snapchat’e ait olan bu özelliği Facebook, kendi uygulamalarının tamamına eklemiş oldu.

Eğer cihazınızda bulunan WhatsApp uygulamasında bu özellik aktif değilse güncellemeleri kontrol etmeniz ve indirmenizde fayda var.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir