Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. WhatsApp Durum Güncellemesi Hakkında Kullanıcılarını Bilgilendirdi

WhatsApp Durum Güncellemesi Hakkında Kullanıcılarını Bilgilendirdi

admin admin -

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp daha önceden uygulamasına kattığı ancak bir süre sonra kaldırdığı “Durumlar” özelliğini tekrardan kullanıma sundu. Kaldırıldıktan sonra büyük tepki toplayan WhatsApp, tekrardan sistemine kazandırdığı bu özellik hakkında kullanıcılarına bazı bilgiler verdi.

Gelecek hafta Android platformuna eski tip durum güncelleme özelliğini de içeren bir güncelleme dağıtacağını duyuran popüler mesajlaşma uygulaması, iOS platformu için bu güncellemenin biraz zaman alacağını duyurdu.

WhatsApp, kullanıcılarının durum bildirimlerini özlemiş olabileceklerini bildiklerini ve bu nedenle “Durumlar” özelliğini tekrar uygulamaya kattıklarını belirtti. Durum özelliğinin profil ayarlarındaki “Hakkında” sekmesine eklendiğini belirten uygulama yetkilileri kullanıcıların listelerinde bulunan arkadaşlarının profil isimlerinin yanında durumları hakkında bilgiyi de görebileceklerini açıkladı. Fotoğraflı ve GIF’li durum paylaşılmaya da devam edilebileceğinin altını çizen WhatsApp, yoğun ilgi alan bu özelliği tekrardan kullanıma sundukları için mutlu olduklarını belirtti.

Durum Oluşturmak Çok Basit

WhatsApp üzerinde sağ üst kısımda yer alan üç noktalı kısma tıklanıp Settings (Ayarlar) kısmına ulaşılınca isminizin bulunduğu profil alanına basılması gerekiyor. Burada yer alan Hakkında bölümünde yazılı bir durum oluşturabilecek olan kullanıcılar, aynı zamanda bu alanda bulunan hazır durum bildirimlerini de kullanabilecekler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir