Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. VoLTE İçin iPhone Desteği Duyuruldu

VoLTE İçin iPhone Desteği Duyuruldu

admin admin -

İletişim teknolojileri içerisinde yaşanan gelişmelerle beraber son dönemde artık 5G testlerine geçilmeye başladı. Çok daha yüksek teknoloji kullanılacak olan ve çok daha kaliteli bir iletişim şansı sunacağı düşünülen yeni 5G teknolojisiyle beraber artık gerek mobil internet konusunda gerekse de HD ses teknolojisi konusunda çok daha olumlu sonular sunulması da bekleniyor. Tabi 5G teknolojisi bit yana dursun şimdilerde 4,5G teknolojisi üzerinde de yeni geliştirmeler devam ediyor. İlk olarak 4,5G teknolojisinden tam performans alınması için yeni geliştirmeler yapılmakta. Bu teknolojilerden birisi de VoLTE teknolojisi.

iPhone Desteği İle Beraber 4,5G Deneyimi Artıyor

4,5G teknolojisinden tam olarak verim elde etmek için kullanılan VoLTE sistemleri sayesinde artık kullanıcılar şebeke üzerinden doğrudan iletişim kanalında da 4,5G ayrıcalığını kullanabiliyor. Hem aramalarda yaşanan gecikmelerin önüne geçen hem de arama sırasında ses kalitesi konusunda çok daha yüksek çözümler sunacağı belirtilen VoLTE teknolojisinin son olarak ise iPhone cihazlara desteğinin geldiği de belirtildi.

VoLTE kullanımı için kullanılan telefonlarda VoLTE desteğinin olması mutlak zorunluluklardan biri olarak dikkat çekiyordu. Bu konuda da her geçen gün yeni seri akıllı telefonlarda yeni destekler açıklanıyor. Son olarak ise iPhone akıllı telefonları için VoLTE desteğinin gelmesinin açıklanmasıyla beraber bu alanda verilen destek de bir hayli genişlemiş oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir