Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Twitter’dan Kullanıcılarına Sert Uyarı!

Twitter’dan Kullanıcılarına Sert Uyarı!

admin admin -

Twitter kullanıcılarının işlemlerini daha kolay ve hızlı gerçekleştirmesi için yayınladığı araçları kötü emellerine alet eden kullanıcı ve geliştiricileri sert bir dille uyardı. Birçok ülke polis ve mahkemelerin Twitter’dan kullanıcılarının kişisel bilgilerini talep etmesi ve Twitter tarafından bu isteklerin reddedilmesinin ardından Twitter araçları üzerinden kullanıcıların bilgileri öğrenilmeye çalışılmakta.

Twitter kendi araçlarının Polisler, Mahkemeler veya diğer kurumlar tarafından kendi geliştirdikleri uygulamalar üzerine kullanıcılarını takibe alması, kişisel bilgilerini toplaması gibi işlemler yapan uygulama geliştiricilerini tespit ettiği halde hesaplarını kapatacağını duyurdu.

Kullanıcıları Takibe Alanların Hesabı Kapatılacak

Uygulama geliştiricileri Twitter’ın uygulama geliştirme programına katıldıktan sonra bazı kullanıcıları takibe alıp attığı tweetleri mahkemelere delil olarak sunmak için çalışmaya başlamasının ardından Twitter bu konuda düzenlemeye gidecek ve uygulama geliştiricilerini Twitter’dan atacak. Twitter geliştiricilerin sadece Twitter platformunu geliştirmelerini casus yazılımlar oluşturmaktan vazgeçmelerini istedi.

ABD’de birçok polis merkezi Twitter üzerinden kullanıcıların verilerini bu tür uygulama geliştiricisi hesapları üzerinden tespit etme işlemlerini gerçekleştirecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir