Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Twitter Canlı TV Yayınları İçin API Desteği Sağlayacak

Twitter Canlı TV Yayınları İçin API Desteği Sağlayacak

admin admin -

Sosyal medya ve mikroblog sitesi Twitter canlı yayın içerikleri için büyük medya kuruluşlarından birine dönüştürme teklifinde bulunmak amacıyla girişimlerde bulundu. The Information tarafından yayınlanan habere göre Twitter, önümüzdeki hafta canlı yayın API’lerini medya TV kuruluşlarına açmayı planlıyor. Böylece birçok canlı yayın hizmeti sağlayan firmalarla ortak yayınlar sağlanmaya başlayacak.

Şuan için spor ve haber merkezleri Twitter üzerinde canlı yayın akışını sağlayabiliyorken diğer medya içerikleri için kapsamlı bir planlamayla birlikte sosyal medya sitesi Twitter’ın ortaklığı gerekiyor. Bu durumun haricinde yeni sunulacak API sistemi ile Periscope özelliği kullanılmadan medya kuruluşları web sitelerinde istedikleri yayını canlı olarak yayınlayabilecekler.

Şuan için sadece haber kuruluşlarına özel olarak sunulması beklenen bu özelliği normal kullanıcılar ortaklık olmadan kullanamayacaklar. Standart kullanıcılar canlı yayın için Periscope uygulamasına bağlı kalmak durumunda olacaklar.

Twitter, bu yıl içinde tam 15 adet e-spor karşılaşması yapmak üzere bir anlaşma sağladığını ve ayrıca 2017-2018 yılları için National Lacrosse League oyunlarının yayın haklarını aldığını açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir