Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Twitter 140 Karakter Sınırı Güncelleme Aldı

Twitter 140 Karakter Sınırı Güncelleme Aldı

admin admin -

Herkesin merak ettiği Twitter 140 karakter sınırı ile ilgili düzenleme ise bir anlık heyecana sebep oldu. Çünkü bazı değişiklikler karakter sınırını hedef alıyordu. Fakat bu sınırın kalkması gibi bir durumun söz konusu olmadığını anlamamız çok geç olmadı.

Şuan için halen daha Twitter karakter sınırlaması 140 iken bazı esnemelerin artık hayatımızda olacağını söyleyebiliriz. Bunlara ayrı ayrı değinecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz.

  • 140 Karakter Sınırına Dahil Olmayacak Detaylar

Birisine tweet atarken uzun bir nickname büyük sorun yaratabiliyordu. Çünkü o nickname karakterinin sayısı toplam sınırdan düşüyordu. Yani @Twitter diyerek Twitter’a atacağınız bir tweetin 8 karakteri düşerek 132 karakterlik bir metin alanı kalıyordu. Bu özellik artık tarih oldu. Kimi etiketlediğinizin bir önemi kalmadı. Yalnızca yazacağınız salt metin için 140 karakter sınırı kullanılacak.

  • Konuşmalarda Düzenlemeler

Tweet okurken sürekli olarak karşınıza çıkan @ başlıklı etiket isimlerinden artık kurtuldunuz. Bundan böyle doğrudan mesajı okurken bu isimleri üst kısımda göreceksiniz. Aynı özellik birisine mesaj yazarken de kullanılacak.

  • Tweet Yanıtlama

Tweetleri yanıtlayacağınız zaman oluşan konuşmadaki insan karmaşası çözülmüş. Artık yanıtla dediğinizde organize edebileceğiniz bir konuşmaya katılan katılımcı bölmesi var.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir