Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Trump yanlısı mesajları gizlice değiştirdiğini itiraf etti

Trump yanlısı mesajları gizlice değiştirdiğini itiraf etti

admin admin -

Donald Trump’ u destekleyen mesajların değiştirildiği haberi son zamanlarda gündemimizi meşgul eden olaylardan bir tanesi…

Reddit CEO’ su Steve Huffman ortaya çıkan bilgilere göre Donald Trump’ a yönelik atılan destekleyici mesajları değiştirdiğini belirtti. Reddit çalışanları Huffman’ nın Reddit’ e zarar verdiğini düşünmekte.

İnternet sözlüğü mantığı ile ilerleme kaydeden Reddit Dünya çapında ses getirmiş olan bir sosyal platform olmaktadır. Platform üzerinde yazarlar istedikleri gibi her konuda görüşlerini özgürce bildirme açısından her hangi bir kısıtlama ile karşılaşmamaktalar. Lakin son dönemlerde yaşanan olaylarda Reddit’ in ne kadar özgür bir medya olduğu tartışılmakta.

İtiraf etti ve özür diledi

Edinilen bilgilere göre Reddit’ in CEO’ su olan Huffman kendisine yönelik hareketler içermekte olduğunu gerekçe göstererek Trump yanlısı mesajları değiştirdi. Bu kanıya nereden varıldığını sorgulayacak olursak Reddit yazarları Pizzagate skandalı ile ilgili yapmış olduğu konu başlığında da açılan başlıklar Reddit tarafından kapatılmıştı.

Kapatılan başlıklar sonrasında Reddit’ e tepkili yorumlar yapıldı. Yapılan yorumlar her ne kadar Reddit CEO’ sunu hedef alsa da Reddit yazarları ve çalışanlar bu durumu hoş karşılamadı.

İçeriklerde kendine hakaret edici nitelikte yorumlar olduğunu belirten Huffman yorumlarını değiştirdiğini itiraf ederek bir daha böyle bir şey yapmayacağını belirtip özür diledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir