Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Swatch Kendi Akıllı Saat İşletim Sistemini Geliştiriyor!

Swatch Kendi Akıllı Saat İşletim Sistemini Geliştiriyor!

admin admin -

Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer alan ve pek çok kullanıcı tarafından kullanılan akıllı saatler belli işletim sistemleriyle çalışıyor. Piyasada önce gelen akıllı saat işletim sistemleri WatchOS ve Android Wear gibi sistemlerin arasında Swatch’ın kendi işletelim sistemi de eklenecek. 

Swatch’ın CEO’su Nick Hayek Swatch’ın akıllı saatler için kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını ifade etti. Swatch’ın Tissod markası gelecek yıl piyasaya sürülecek ve bu akıllı saat Swatch’ın daha adı bilinmeyen özel işletim sistemiyle geleceği iddia edildi. Hayek ayrıca yeni akıllı saatin diğer teknoloji ürünlerle birlikte kolayca bağlantıya geçecek. Bu yeni saat ayrıca daha fazla kullanım ömrü sunacak ve bu anlamda piyasada ki iddialı akıllı saatlerden biris olacak. Swatch ayrıca bu anlamda kullanılmak için dünyanın en küçük Bluetooth çipini geliştirdiğini ve bunu akıllı saatlerinde kullanacağı bu sayede nesnelerin iletişimi sağlayacağını açıkladı. 

Giyilebilir teknoloji alanında Apple ve Google’ın popülerliğini düşünürsek Swatch’ın akıllı saat alanında işi cidden zor. Swatch’ın bu anlamda en büyük farkı ise diğer akıllı saatlerinden daha uzun süre pil ömrü sunacak olması olacak. Swatch CEO’su ayrıca yeni işletim sistemiyle ilgilenen 100’den fazla şirket olduğunu belirtti. Swatch’ın yeni işletim sisteminin ilerleyen günlerde şekillenmesi bekleniyor. 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir