Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Super Mario Run Mobil Veri Kullanımı İle Eleştiri Aldı

Super Mario Run Mobil Veri Kullanımı İle Eleştiri Aldı

admin admin -

Bir dönemin en çok aranan atari oyunlarından biri olan Super Mario atari döneminin gerilerde kalmasıyla beraber unutulmamış olsa da artık pek gündeme gelmez olmuştu. Fakat Nintendo bu durumu değiştiren bir açıklama yapmış ve oyunun yeni versiyonunun akıllı telefonlar için yayınlanacağı açıklanmıştı. Akıllı telefonlar için yayınlanan Super Mario Run oyununun yayına geçmesi bile büyük oranda ses getirmişti. Sadece ilk üç gününde indirme rekorları kıran Super Mario Run oyunu ilk üç gününde 3,5 milyon kullanıcı tarafından kullanılmaya da başlanmıştı. Super Mario Run kullanıcı sayılarının açıklanmasıyla beraber de oyun hakkında yeni eleştirilerde gündem olmaya başladı.

Mobil Veri Kullanımı Oldukça Fazla

Oyunun en çok eleştirilen yanı ise aşırı internet kullanımı oldu. Zira yapılan araştırmaya göre Super Mario Run sadece 1 saat içerisinde 60 MB miktarında internet kullanımı gerçekleştirmekte. Sadece 1 saat gibi bir süre içerisinde bu kadar çok mobil veri harcanması Super Mario Run oyunun en çok eleştiri alan yanlarından da biri oldu.

Super Mario Run serisini sadece birkaç saat oynamanız durumunda bile mobil verinizi bitime tehlikenizin olması Ninendo’nun epey bir eleştirme almasına devam edeceğini de gösteriyor. Bunun için herhangi bir güncelleme gelip gelmeyeceği konusunda ise firmadan henüz bir güncelleme açıklamada yapılmadı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir