Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sıradışı Eğitim Gönüllüleri ve Bimeks’ den çocuklara programlama eğitimi

Sıradışı Eğitim Gönüllüleri ve Bimeks’ den çocuklara programlama eğitimi

admin admin -

Bimeks Eğitim formunda Sıradışı Eğitim Gönüllüler ile programlama eğitimlerinde bulunarak teknolojinin tüketicisi olmak yerine üreticisi olan çocuklar yetiştirmeliyiz diyerek Kod Saati uygulamasını Ankara’ da bir alışveriş merkezinde başlattı.

Teknoloji alanında ilerleme kaydetmek isteyen yetkililer okullarda dahil olmak üzere yenilikçi bir sistem oluşturmak istemekte. İnternet ev yazılımın toplumumuzdaki yeri oldukça büyük. Küçük büyük herkes çoğu zamanını bilgisayar başında geçirmekte.

7-12 yaş arası çocuklara eğitim programı

Teknolojinin hayatımızdaki yerinin büyük olmasına ilişkin bir şeyler yapılması gerektiği ve teknolojinin sadece vakit geçirmek yerine önemli projeler ve özellikle de okul çağlarındaki bireylerce olumlu yönde kullanılması için neler yapılabileceğine dair programlamalar düzenleniyor. Bimeks sponsorluğunda yapılan bu çalışma kapsamında teknolojinin birer vasıta olduğu bilinip bu doğrultuda teknolojiye ayak uydurarak çocukları bilgisayarlara esir etmeden ne gibi çalışmalar yapılabilir okullara ne gibi düzenlemeler getirilebilir bunlar tartışılıyor. Bilimin kapısını aralamak adına başlatılan bu uygulama kapsamında 7 ve 12 yaş arası çocuklar için bilgisayar programcılığı eğitimlerinin verileceği belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir