Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şimdi De Bir Kablosuz Kulaklık Alev Aldı!

Şimdi De Bir Kablosuz Kulaklık Alev Aldı!

admin admin -

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un geçtiğimiz yıl yaz aylarında satışa sunduğu Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı ve üzerinden uzun bir süre yaşayacağı batarya patlama sorunu şimdi de kendini kablosuz kulaklarda gösterdi. Marka ve modeli açıklanmayan bir kulaklık bir uçuş esnasında kullanıcının kulağındayken patladı. 

Patlama Aşırı Isınmadan Dolayı Gerçekleşmiş!

Patlayan bu kulaklıkla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi ancak Avustralya Ulaşım Güvenliği Departmanı konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada geçtiğimiz şubat ayında gerçekleştirilen bir uçuş esnasında yolculardan birisinin kablosuz kulak üstü kulaklığı alev aldı. Yolcu uyurken gerçekleşen bu olayın kulaklığın pilinin aşırı ısınmasından dolayı kaynaklandığı düşünülüyor. Beijing‘den Melbourne‘a gerçekleşen bur uçak yolculuğunda gerçekleşen bu olayda yolcunun yaşadığı bu patlama sesiyle uyandığı aktarılıyor. 

Bilgiler Paylaşılmadı!

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada olayın yaşandığı kulaklığın marka / model bilgisi aktarılmıyor. Yaşanılan bu sorunun pil odaklı olduğunu belirten Avustralya Ulaşım Güvenliği Departmanı konuyla ilgili olarak başka bir açıklama yapmadı. Samsung’un Galaxy Note 7 modelinden sonra yaşanılan batarya patlama sorunlarının artması ve bu sorunların kulaklıklara kadar sıçraması pek çok kullanıcı tarafından büyük bir endişe ile karşılanıyor. 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir