Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Selfie Çekerken Ölenlerin Sayısının En Fazla Olduğu Ülke ‘Hindistan’

Selfie Çekerken Ölenlerin Sayısının En Fazla Olduğu Ülke ‘Hindistan’

admin admin -

Selfie çekmeye çalışırken ölenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Selfie çekerken yaşanan ölümlerin en çok hangi ülkede gerçekleştiği ortaya çıktı.

ABD’li bir araştırma ekibi, selfie çekerken ölenlerin sayısı artmaya başladıkça bu durumu araştırmaya başladı. Ekibin yaptığı araştırmalara göre, 2014 yılında 15 kişi selfie çekerken öldü. Bu sayı 2016’ya yani günümüze gelene kadar 127’ye yükseldi. Delhi’de Pittsburgh´daki Carnegie Mellon Üniversitesi´ndeki uzmanların iş birliği ile yapılan bu araştırmada özellikle tek bir ülke öne çıkıyor. Selfie çekerken en çok ölüm yaşanan ülke Hindistan. Fazla bir nüfusa sahip olan bu ülkede selfie çekerken ölenlerin sayısının yarısından çoğu burada gerçekleşiyor. Uzmanlar, Mart 2014 ve Eylül 2016 arasında gerçekleşen selfie çekmeye çalışırken meydana gelen 127 ölüm vakasının 76’sının Hindistan’da gerçekleştiğini söylüyor. Bu ölüm  kazalarından dolayı Hindistan’da bazı bölgelerde selfie çekme yasağı da gelmişti. Yasak haline gelen bu durumda selfie çekenlere cezai yaptırım uygulanıyor. Geriye kalan ülkelerde ise Hindistan’ı, dokuz ölümle Pakistan, sekiz ölümle ABD ve altı ölümle Rusya takip ediyor.

Meydana gelen bu talihsiz ölümlerin en çok sebep olduğu nedenler ise selfie çekenlerin yüksek yerlerde selfie çekmeye çalışması olduğu da biliniyor.

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir