Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Samsung Galaxy Note 7’nin Fişini Çekti!

Samsung Galaxy Note 7’nin Fişini Çekti!

admin admin -

Samsung’un geçtiğimiz yılın ortalarında satışa sunduğu ve pek çok kullanıcı tarafından çok sevilen Samsung Galaxy Note 7 modeli için yolun sonu görüldü. Samsung’un 2 Ağustos 2016 tarihinde satışa sunduğu ve çok kısa bir süre içerisinde pil sorununun olduğu anlaşılan Samsung’un Galaxy Note 7 modeli geri çağrılmıştı. Samsung tarafından oldukça sıkıntılı olarak yürütülebilen bu süreçte Samsung toplam Note 7’lerin sadece ½ 97’sini geri toplamayı başarmıştı.

Samsung’un geride kalan Note 7 modelleri için ne yapacağı henüz merak konusuyken Daily Mail’in haberine göre Samsung geride kalan Note 7 modelleri için özel bir güncelleme yayınlayacak. Samsung’un bu güncellemesiyle birlikte elde kalan Note 7 modelleri şarj edilemeyecek ve dolayısıyla kullanılamayacak. Samsung’un Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı zarar 5 milyar doları aştı ve Samsung, Galaxy Note 7 de yaşanılan bu sorunu pili üreten firmanın pili kalitesiz bir malzemeden üretmesinden dolayı böyle bir sorunun yaşandığını açıkladı.

Samsung’un satışa çıktığı sınırlı sürede 2.5 milyonu aşkın bir satış başarısı yakalayan Samsung’un Galaxy Note 7 modelinin 29 Mart’ta tanıtımı yapılacak olan Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın satışını nasıl ekleyeceği ise bilinmiyor. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir