Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Samsug Galaxy Note 7’yi Yenileyip Yeniden Satışa Çıkartacak!

Samsug Galaxy Note 7’yi Yenileyip Yeniden Satışa Çıkartacak!

admin admin -

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un geçtiğimiz yıl yaz aylarında tanıttığı Note serisinin yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy Note 7 batarya sorunu nedeniyle patlama sorunu olduğu görülmüştü. Samsung’un Galaxy Note 7 modelinde yaşanan bu sorun nedeniyle toplatılan ancak sonrasında sorun düzeldi denilip kullanıcılara teslim edilen yeni Note 7’ler de benzer sorunlardan dolayı patlamıştı. Samsung’un epey güçlüklerle Galaxy Note 7 modelini kullanıcılardan geri toplamışken hatta bazı Note 7’leri kullanıcılardan alamamışken skandal bir karara imza attı.

Geçtiğimiz günlerde Samsung’a yakın kaynaklar Galaxy Note 7 modelinin yeniden satışa çıkacağını ifade etmişti. Kullanıcıların yaşanılanların ardından böyle bir şeyi mümkün görmemeleriyle birlikte kullanıcılar Samsung’dan açıklama beklemişti. Gelen haberlerin ardından Samsung bu iddiaları doğruladı ve Galaxy Note 7’yi 3. Kez satışa sunacağını açıkladı. Samsung’un Galaxy Note 7 modelini hangi ülkelerde ne zaman satışa sunacağı ise bilinmiyor.

Bununla birlikte Samsung yenilenmiş Note 7 modellerinin nasıl olacağını açıkladı. Samsung’un açıklamasına göre Note 7’ler çevreye hiçbir zararı olmadan geri dönüştürülecek ve kullanılabilecek olan en küçük parçalarına kadar ayrılacak. Bu kullanılabilecek durumda olan parçalar yeni Note 7’lerde kullanacak.

Samsung ayrıca Galaxy Note 7’lerin yenilenmeyecek olan modellerini çöpe atmayacak. Yenilenmeyen Note 7’lerde kullanılan önemli ve değerli maddeler ise bu parçaları kullanan diğer üreticilere gönderilecek. Bakalım Samsung yeni Galaxy Note 7 modelinde başarılı olabilecek mi?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir