Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Prisma Uygulaması Güncellendi

Prisma Uygulaması Güncellendi

admin admin -

Mobil cihazlarda en çok indirilen ve en sık kullanılan sıra dışı bir uygulama deneyimi yaşatan ve bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Prisma uygulaması güncellendi. İOS ve Android platformlarıyla uyumlu olan Prisma fotoğraf düzenleme uygulaması pek çok mobil cihaz kullanıcısının gönlünü fethetmeyi başardı ve indirme sayısı ciddi rakamlara ulaştı. Bu kadar çok indirilen ve sevilerek kullanılan Prisma, pek çok yenilik eklenerek güncellendi.

 

Prisma’nın Yenilikleri

Prisma kullanıcılarının bildiği üzere, herhangi bir fotoğrafı düzenlemek için fotoğraf otomatik olarak kare formatında kırpılmaktaydı. Bu kırpılma da fotoğrafın çözünürlüğünü etkilemekteydi. Ayrıca fotoğrafın tamamına da filtre uygulanamaması kullanıcıları üzmekteydi. Prisma yeni bir güncelleme ile bu soruna bir çözüm getirdi ve artık fotoğraflarınızı kırpmadan onlara filtre uygulayabileceksiniz.

 

Ayrıca bu yeni güncelleme sayesinde uygulamaya konum tabanlı besleme özelliği de eklenmiş oldu. Bu özellik ile de fotoğraflarınızı çevrenizdeki insanlarla kolaylıkla paylaşma imkanınız olacak. Böylece yakınlarınızda yayınlanan Prisma filtreli fotoğrafları da görme şansınız olacak. Prisma uygulamasının bu yeni özelliği ile yakında Instagram’a rakip olacağı bile söylenebilir.

 

Bir diğer önemli özellik de Prisma uygulamasına yüklediğiniz fotoğrafların çözünürlüklerinin daha gelişmiş olmasıdır. Bir önceki uygulama sürümünde fotoğraf çözünürlükleri 1080×1080 seviyesinde iken güncelleme ile 2300 seviyesine kadar geldi.

 

Oldukça popüler olan Prisma fotoğraf düzenleme uygulamasının bu yeni güncellemesi ile kullanıcılar oldukça keyifli ve daha iyi fotoğraf filtreleme işlemleri yapabilecek ve bu fotoğrafları çevrelerinde paylaşabileceklerdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir