Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Opera Tarayıcısına Geçiş Yapmak İçin 10 Neden

Opera Tarayıcısına Geçiş Yapmak İçin 10 Neden

admin admin -

Nedir?

Opera tarayıcısı, piyasadaki en ünlü tarayıcılardan biridir. Google Chrome ve Safari gibi güçlü rakipleri olmasına rağmen, 3. nesil yazılımı ile dikkat çeken tarayıcıya geçmek için 10 nedeni birlikte sıralayalım.

 

Opera Tarayıcısına Geçiş Yapmak İçin 10 Neden

1-Klavye Kısayollarını Özelleştirebilme İmkanı: Klavye kısayolları kişiye özgü bir şekle getirilmek isteniliyorsa; ayarlardan, tarayıcı, kısayollar sekmesinden kısayolları yapılandır denilerek istenilen düzenleme yapılabilir.

2-Videoları Sürükleme İmkanı: Herhangi bir videoyu pop-up yaparak bölümler arasında sürükleme imkanı bulunuyor.

3-Haber Servisi: Kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden biri olan haber sekmesi ile haberlere her dilde ulaşmak mümkün olabiliyor.

4-Hızlı Arama: Operanın giriş sayfasındaki arama ve altındaki sık kullanılanlar ile aramayı çok çabuk yapmak mümkün olabiliyor.

5-Turbo: Operanın en önemli özelliklerinden. Sol üstte bulunan menü alanından aktif hale getirilebiliyor. Hızı sayesinde kotadan daha az yeniyor.

6-Chrome Eklentileri: Chromium alt yapısını kullanan Opera’da, Chrome’daki bütün eklentileri kullanmak mümkün olabiliyor. Eklentiyi kurmak yeterli oluyor.

7-VPN: Ayarlardan, gizlilik ve güvenlik, VPN denildiğinde VPN aktif hale gelir. Böylelikle çok hızlı internet dolaşımı sağlanıyor.

8-Pil Tasarrufu: Yeni eklenen özellikle, dizüstü bilgisayarlarda %50’ye varan tasarruf imkanı sağlanıyor.

9-Reklam Engelleyici: Reklam derdinden kurtaran bu özelliği aktif hale getirmek için; ayarlardan, temel sekmesi tıklanarak açmak mümkün olabiliyor.

10-Kaynak Kullanımı Düşüklüğü: Bu özelliği ile RAM’i daha az yoran Opera cihazlara rahat bir nefes aldırıyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir