Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nokia geri dönüyor!

Nokia geri dönüyor!

admin admin -

 

Akıllı mobil cihaz teknolojisini gelişmesiyle yarıştan kopan Nokia piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni akıllı cihaz ile yarışa dahil olmaya çabalıyor.

Nokia D1C ile kullanıcıların karşısına ve mobil cihaz piyasasına geri dönmeye hazırlanan Nokia bu cihazı 2 modelle piyasaya sürecek gibi. Bizlere ulaşan bilgiler henüz “sızıntı” mahiyetinde olsa da Nokia’nın Şubat ayında gerçeklecek MWS kongresinde ürün lansmanı yapması bekleniyor.

Daha önce hakkında bilgi sızdırılan Nokia D1C modeli hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. Yapılan yeni sızıntıda Şubat ayında tanıtılması beklenen cihazlar hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Nokia D1C cihazının iki modelle piyasaya çıkacağından bahsetmiştik. Modellerinden birinin ekran boyutunun 5.5 inç 1080p HD özellikle gelmesi bekleniyor.  Snapdragon 430 işlemciye Adreno 505 grafik birimi eşlik edecek. 2 GM RAM’in desteklediği cihazda 13 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera bulunacak. Ayrıca cihaz Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çalışacak.

Üst düzey özelliklerle tanıtılması beklenen diğer modelde ise daha güçlü bir RAM ve daha yüksek çözünürlük bir kamera olması bekleniyor. Şirketten sızdırılan bilgilere göre bu üst düzey modelde 3 GM RAM ve 16 MP arka kamera olması ön görülüyor.

Nokia D1C modellerinin ne zaman piyasaya sunulacağı tam olarak bilinemese de  MWC kongresinde boy göstereceğini söyleyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir