Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nintendo Switch Hakkında Yeni Gelişmeler

Nintendo Switch Hakkında Yeni Gelişmeler

admin admin -

1889 yılında kurulan Japonya’nın uluslararası elektronik şirketi olan Nintendo’nun yeni oyun konsolu Nintendo Swtich hakkında birçok yeni gelişme yaşandı.

Yıllardır oyun piyasasında bulunan, çıkardığı oyunlarla ve yaptığı oyun konsolları ile ön plana çıkan Nintendo’nun yıllardır tam olarak yakalayamadığı başarının ardından, Nintendo yeni nesil bir oyun konsolu çıkaracağını daha öncesinde belirtilmişti.

Birçok yeni ve özgün özellikleri olan Nintendo Switch oyun konsolu hakkında detaylar gün geçtikçe artıyor ve kullanıcıların bildirimleriyle Japonya şirketi Nintendo, konsol hakkında bilgilerde sunmaya devam ediyor. Yakın zamanda gerçekleşen Nintendo etkinliğinin ardından çıkan detaylar şöyle:

Yeni nesil konsolun tam olarak çıkış tarihi 3 Mart 2017 tarihi olacak ve genel olarak fiyatı 299$ olacak. İlk etapta paylaşılacak oyunların fiyatları ise ortalama 60$ olarak belirlenirken bu oyunlarda bölge kilitleri de bulunmayacak. Nintendo Switch’in ekranı 6.2 inç olarak belirtilirken çözünürlüğü ise 1280 x 720 piksel olarak belirlendi. Bu çözünürlük değerlerinin düşük olduğunu düşünen kullanıcılar bu duruma memnun kalmazken, aynı etkinlikte bu konsolun microSD ile konsolun depolaması genişleyecek. Halihazırda cihazın kapasitesinin en düşük 32 GB olarak satışa sunulacağı belirtildi.

Bu etkinliklerin dışında, şaşırtan bir olay daha yaşandı. Nintendo yakın zamanda yaptığı açıklamada, Nintendo Swtich konsolunun çalındığını belirtti. Bir kullanıcı tarafından ön sipariş olarak alınan konsolun ona çok daha erken kargolandığını belirten kullanıcı, konsolu tanıtan bir video yayınladı. Bunun üzerine Nintendo, herhangi bir kargolama hatası olmadığını belirterek, konsolun çalındığını belirtti. Bunun üzerine Japonya şirketi Nintendo, cezai işlemler için soruşturma başlattı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir