Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Netflix’in yeni hamlesine övgü

Netflix’in yeni hamlesine övgü

admin admin -

Geçtiğimiz günlerde Netflix, çalışanlarına gönderdiği bir mailde, aynı düşüncede olmadıkları ya da tehlikeli buldukları içeriklerde çalışamayanlar çalışanlar için Netflix’in iyi bir yer olmadığını belirtti.

Netflix, 2017’den bu yana ilk kez iş yeri kültürü kurallarını güncelledi. Bunun yanı sıra kurallara ‘Sanatsal İfade’ adlı yeni bir bölüm de ekledi. Güncellenen kültür notu, hizmetin tüm düzenlemelerini herkesin sevmeyeceğini ve kabul etmeyeceğini gösteriyor. Bunun yanı sıra kurallarda şu ifadeler yer alıyor.

Çalışanlar olarak, bazı başlıkları kendi kişisel değerlerimizi aykırı bulsak bile Netflix’in çeşitli hikayeler sunduğu ilkesini destekliyoruz. Rolünüze bağlı olarak, zararlı olduğu düşündüğünüz başlıklar üzerinde çalışmanız gerekebilir. İçerik genişliğimizi desteklemekte zorlanıyorsanız, Netflix sizin için en iyi yer olmayabilir.

Birkaç hafta önce Musk, Netflix’in abone kaybetmesine sert bir cevap verdi. Twitter’dan paylaştığı “Uyanmış zihin virüsü Netflix’i izlenemez hale getiriyor” sözleri, çeşitli yerlere çekildi. Sonunda ise Netflix’in politik doğrucu içeriklerden şikâyetçi olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Netflix, transfobik açıklamalar yaptığı Dace Chappelle komedi özelini gösterdiği için bazı çalışanlar tarafından eleştirilerle karşılaştı. Buna rağmen özel yayın hizmetinden de çekilmedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir