Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mobil Sektöründe En İyi Akıllı Telefonu Üreten Firmalar

Mobil Sektöründe En İyi Akıllı Telefonu Üreten Firmalar

admin admin -

Ülkemizde ve tüm dünyada sürekli gelişen teknoloji ışığında her geçen gün yeni ürünler piyasaya sürülmektedir. Son zamanlarda teknoloji denilince herkesin aklına akıllı cep telefonları geliyor. Bu akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesinin ardından insanlar tarafından sürekli olarak satın alınan ve kullanılan bir teknoloji olarak ön plana çıkmasından dolayı dünyada birçok firma tarafından bu alanda yatırımlar yapılıyor. Elbette bu yatırımların yapılması ile en iyi akıllı cep telefonları üreten birden fazla firma bu alanda üretim yaptığı biliniyor.

 

Akıllı Telefon Piyasasında Etkin Olan Firmalar

Tüm dünyada üretimi yapılan akıllı telefonlarından en fazla satışı yapılan ürünler genelde iki marka altında toplanmaktadır. Bunlar Apple ve Samsung firmaları olarak ön plana çıkıyor. Her iki firmada ürettikleri akıllı telefonlarda kullandıklar işletim sistemleri ile bir birinin önüne geçmeyi ve piyasayı ele geçirmeyi hedefledikleri biliniyor. Bu amaçla son zamanlarda her sene yeni bir ürün karşılıklı zamanlarda piyasaya sürülüyor. Bu alanda Apple IPHONE serisi ile piyasayı kontrol etmeye çalışsa da Samsung buna çeşitli serilerde ürettiği akıllı telefonlar ile karşılık verdiği biliniyor.

 

Firmaların Ürettikleri Akıllı Cep Telefonları İşletim Sistemleri

Samsung firması bu alanda Android işletim sistemi ile tüm ürünlerinde bu işletim sistemini kullandığı biliniyor. Buna karşın Apple firması ise İOS işletim sistemi ile tamamen kendisine özel bir işletim sistemi kullandığı biliniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir