Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. MNG İsmine Ait Alana Adını Tam 500.000 TL’ye Satın Aldı

MNG İsmine Ait Alana Adını Tam 500.000 TL’ye Satın Aldı

admin admin -

Bir süredir alan adı için pazarlıkların devam ettiğini söyleyen Mehmet Nazif Günal bu aşamada ‘.com’ uzantısının yararlarının üzerinde durdu. Verdiği röportajda müşterilerin ve ziyaretçilerin %80’inin uzantısı ‘.com’ olan platformlara daha güvenilir baktığı için bu satın almayı gerçekleştirdiğini belirtti.

MNG Holding bünyesinde yer alan çok sayıda şirketin 7 sektörde ciddi bir potansiyele sahip olduğunu biliyoruz. 500.000 TL Türkiye’de domain satın alma konusunda bir rekor olarak tarihe geçse de MNG için bu rakam oldukça düşük. Keza kat ve kat fazlasını her sene reklam bütçesi olarak harcayan bir firmadan söz ediyoruz.

Ayrıca bu tip yüksek tutarlara alınan alan adları için akla gelen ucakbileti.com tarafından kırılmış rekorun egale edildiğini belirtelim. Aslında 250.000 $ satış rakamıyla alıcısına giden ucakbileti alan adı dönemin kuruyla ortalama 410 bin TL değerindeydi. Bu kez dolar bazında fiyatı daha düşük olsa dahi güncel kurdan tam 500.000 TL karşılığında anlaşıldı.

Elinizde bulundurduğunuz değerli domainleri bu şekilde uzun vadede bile olsa satabileceğinizi hatırlatmak gerekiyor. Türkiye’de çok yaygın olmamakla beraber Avrupa ve Amerika’da çok daha etkin bir domain pazarı mevcut. Ülkemiz bu yönde bir tık geride kalsa da daha sık görmeye başlayacağımız yüksek fiyatlı alan adı satışlarını bekler olduk.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir