Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Microsoft’un Yeni Chatbot’u Kik’te Yaşıyor

Microsoft’un Yeni Chatbot’u Kik’te Yaşıyor

admin admin -

Microsoft’un Twitter’daki heyecan verici Tay bot’u başlatmasından aylar sonra şirket chatbotlara bir kez daha başlıyor.

Bu sefer, Kik’te bir bot testi yapıyor. İlk olarak Twitter kullanıcısı Tom Hounsell tarafından keşfedilen ve daha sonra MSPoweruser tarafından yazılan bot, Zo olarak adlandırılıyor ve aslında Microsoft’un Çinli bot Xiaoice’un İngilizce dilinde bir sürümüdür. Bu bot gibi, Zo kullanıcılarla konuşmaya çalışır.

Kik, sınırlı sayıda kullanıcıya sahip olması nedeniyle bir bot başlatmak için garip bir tercih. Bu yılın Nisan ayında Kik, 275 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğunu söyledi ancak ayda bir kaç kişinin uygulamayı açtığını açıklığa kavuşturmadı. Yine de, mesajlaşma uygulaması Nisan ayında kullanıcıları ve geliştiricileri yapay zeka tabanlı yazılımı denemek için bir bot mağazası oluşturdu. Lansmanda, mağazada Weather Channel, Funny veya Die ve Vine (RIP) gibi iş ortaklarıyla birlikte 16 bot bulunuyordu. Bu yüzden Kik, Microsoft’u bot inisiyatifiyle ısırmaya başarıyla sahip. Ancak kaç kişi kik kullanıyor ki?

Chatbot nedir? diye soranlar varsa eğer Chatbot, en yalın hali ile yapay zeka formlarının hayatlarımıza girmesi şeklinde tanımlayabiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir