Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Microsoft’un Windows 10’a özel tarayıcısı Edge

Microsoft’un Windows 10’a özel tarayıcısı Edge

admin admin -

Geniş kullanıcı kitlesine hitap eden Microsoft Windows 10 ile duyurduğu Edge tarayıcısını mobil platformlarda kullanarak daha hızlı ve pratik çözümler sunacak.

İnternet Explorer ne yazık ki şimdilerde talep edilen koşulları karşılayabilecek nitelikte alt yapıya sahip değildir. İstenen alt yapıya sahip olmaması bir yana algı yönünden de son derece yavaş olması sonucunda kullanıcıların gözünden hızla düşmüştür. Bunun üzerine bir şeyler yapması gerektiğini anlayan Microsoft Explorer tarayıcısı yerine yeni olarak seçmiş olduğu Microsoft Edge’ yi açıklamıştır.

Microsoft’un Windows 10’a özel tarayıcısı Edge Android ve İOS’ da

Microsoft Edge kullanım açısından daha pratik ve hızlı yapıda olsa da günlük kullanımı esnasında ufak çaplı sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda bazı siteler içinde tam uyumlu olmaması Windows kullanıcılarının bir numarası olmayı başaramadığını gösteriyor. Microsoft ise tarayıcısına güvendiğini ve tarayıcı kitlesini genişleteceğini açıklıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Fahad Al- Riyami Microsoft’ un topluluk formunda iyileştirmelerin devam ettiğini açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir