Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Microsoft Windows 10 Kullanıcıları İçin Sevindirici Haber

Microsoft Windows 10 Kullanıcıları İçin Sevindirici Haber

admin admin -

Microsoft’un Windows 10’da yaptığı bazı ufak değişiklikler bazı Microsoft kullanıcılarının hayatını daha da kolay hale getirebilir.

Windows 10’un Pro sürümünü kullananlar, artık Windows Mağazası uygulamalarını oturum açmadan yükleyebilecekler. Microsoft,  yaptığı bazı değişiklikler sonrasında Windows 10 Pro kullanıcılarına hem uygulamaları, hem de oyunları Microsoft hesabına oturum açmadan yüklemelerine izin verdi. Şu aşamada Windows 10 Home kullanıcıları ise bu değişiklikten faydalanamıyor gibi görünüyor. Bir başka önemli nokta, bu değişikliğin sadece ücretsiz uygulamalar için geçerli olması. Ücretli uygulamaları yüklemek için Microsoft hesabınıza oturum açmanız gerekiyor. Bunun nedeni de ücretli uygulamaların hesabınıza kaydedilmesi ve bu sayede daha sonra tekrar ücret ödemeden geri yükleyebilmeniz. Bunu paylaşan Ghacks, bu değişikliğin Home sürümü dışındaki tüm Windows 10 sürümleri için geçerli olabileceğini duyurdu. Bununla birlikte keşfin asıl sahibi Almanca web sitesi Windowsarea.de’den bazı kullanıcılar ise, hesap açmadan uygulama yüklemenin Windows 10 Enterprise’ta mümkün olmadığını; dolayısıyla kurumsal sürümle ilgili bilgiler çelişkili olduğunu söylüyor.

Bu ufak değişiklik, uygulama ekosistemini yaygın hale getirmekte uzun süredir zorlanan Microsoft için olumlu bir adım oldu. Benzer şekilde uygulamaları Microsoft hesabına kaydolmak zorunda kalmadan kolayca yükleyebilecek olmak, Microsoft kullanıcıları için de sevindirici.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir