Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Medya Oynatıcılar Hakkında Her Şey

Medya Oynatıcılar Hakkında Her Şey

admin admin -

Bir zamanlar DVD oynatıcılar evlerde en önemli teknolojik aletler haline gelmişti. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte DVD oynatıcıların yerini medya oynatıcılar almıştır. Teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte evlerde bulunan akıllı Tv ‘lerin birçoğunda medya oynatma özelliği bulunmaktadır. Ama günümüzde sadece medya oynatıcılarda da evlerde kullanılmaktadır.

 

Özellikle video arşiv meraklılarının en sevdiği cihazlardan biri medya oynatıcılardır. Medya oynatıcı satın almadan evvel ürünün özellikleri ve ürüne ait önemli fonksiyonlar hakkında ürün bilgilerini araştırıp göz atmak son derece önemlidir.

 

Temelde Medya Oynatıcıların Görevleri

Medya oynatıcıların birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerin en önemlisi video oynatma özelliğidir. İnternete bağlanma özelliğine sahip bu cihazların, harici disk olarak bağlanıp kullanılabilme gibi bir özelliği de bulunmaktadır. Müzik dosyalarını çalabilme ve fotoğraf gösterme özelliğine de sahiptir. Bazı medya oynatıcıların üzerine disk kısmı bulunmaktadır. Bazılarında ise disk bulunmadan USB girişi bulunarak USB disk ya da harici belleklerin içeriğini görebilmenizi sağlar. Medya oynatıcılar DivX, MKV, JPEG, MP3 e diğer formattaki dosyaları açabilme özelliğine sahiptir.

 

Sosyal Ağlara Da Bağlanabilme Özelliği

Kablosuz ağ desteğine sahip olan medya oynatıcılar, internete de bağlanabilme özelliğine sahiptir. Medya oynatıcıların bazıların Sosyal Medyalara bağlanabilme özelliği ve YouTube erişim imkanı vardır. TV üzerinden internet içeriklerine erişim de mümkündür. Uygun fiyata sahip olmaları, kolay kullanımları ve gelişmiş özellikleri ile ilgi çekici ürünlerdendir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir