Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mac’lere Windows 8 Kurulumu

Mac’lere Windows 8 Kurulumu

admin admin -

Mac kurulu bilgisayarlara Windows işletim sistemlerinin kurulmasının tercih edilmesi çok aşina bir durumdur. Belki de Mac kurulu bilgisayarların Windows 8 kurmaları gittikçe artış göstermektedir. Bunun değişik sebepleri olabilir. Eğer Mac’lere Windows 8 Kurulumu yapılacaksa kurulum aşamalarını takip ediniz.

 

Mac’e Windows 8 İşletim Sistemi Kurulum Aşaması

Öncelikle gereksinimlere göz atmak lazım. Bunun için gerekli olan ilk ihtiyaç Windows 8 DVD, ISO veya USB. Bir USB bellek 8GB veya daha üst belleğe sahip usb cihazi Fat32 ile kurulum yapılmadan önce formatlama yapılırsa bir sorunla karşılaşma riski en aza indirilmiş olur.

 

Mac işletim sisteminde kurulu olan Boot Camp Assistant programını kullanılacaktır. Boot camp yazılımı destekleyen tüm gerekli indirme iznini Intel bazlı Mac’lere Windows kurulmasına olanak sağlamakta. Intel temelli Mac bilgisayarların içinde mutlaka Boot Camp 4.0 versiyonu bulunan yazılım olmalıdır.

 

Kurulum İşlemleri

Mac açılır ve Utillities, Boot Camp Assistant seçilir ve yazılım yüklenmeye başlanır. Programdan devam et seçilir, kurulan programda üç seçenekli ekran görüntüsü karşımıza çıkar ve üç şık da seçili olacak şekilde devam et denilerek Windows 8 ISO dosyasını ve Usb aygıtı seçilerek Boot Camp içinde Windows 8’in bulunduğu bootable yani USB belleğin oluşturulacak seçimden sonra yine devam et tıklanır, karşımıza the drive will be erased çıkar devam et diyerek bir kaç dakika içerisinde bootable Windows 8 USB drive kurulmuş olur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir