Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Açma

Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Açma

admin admin -

İlk olarak İOS platformu ile ilerleyen oyunlar genel olarak yayınladıkları gün Türkiye App Store’de bulunmuyor. Kanada, Yeni Zelanda gibi ülkeler kullanım açısından diğer ülkelere nazaran daha nadir bulunan bölgelerde ‘test sürümü’ olarak adlandırdığımız sürüm etiketiyle indirilmeye çalışıyorlar. Sizlere bu yazımızda Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Açma? Nasıl gerçekleştirilir bilgilendirerek adım adım işlemleri göstereceğiz.

 

İOS platformunda ilerleyen oyunlar diğer ülkelerle beraber aynı anda bizim ülkemizle de hız yaparken, bazı oyunlar ise sadece ve sadece yurt dışındaki kullanıcılara sunuluyor. Soft launch olarak gözler önüne çıkış yapan bu tür oyunları indirerek online oynayabilmek için mağaza vs. diğer şirketlerden değişim yapmak maalesef ki işinize yaramıyor. Türkiye App Store ile oluşturmak istediğiniz bir hesap ile Yeni Zelanda, Kanada, ve Amerika gibi diğer yurt dışında hizmete sunulan farklı şekilde söylemek gerekirse Türkiye App Store’da yeri bulunmayan oyunları indirmeniz mümkün değil. Bu durumda oyunlar genellikle başta olmak üzere Kanada’ya açılmasından dolayı bir Kanada App Store hesabınızın bulunması yeterli olacaktır fakat bazı durumlarda Kanada’dan sonra Amerika Birleşik Devletlerindeki oyun kullanıcılarına açılmasından dolayı, ülkemizdeki oyun kullanıcılarına kapalı olan oyunlarda çıkabiliyor. Bu sebepten dolayı Amerika App Store hesabı açmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

 

Gerek Amerika, gerekse Kanada olsun yurt dışında hesap açmak isteyen kullanıcıların karşılaştıkları en büyük sorunlardan birisi ise kredi kartı bulunmadan üyelik açamamaları.

 

Hesap oluştururken size göstermekte olduğum adımları dikkatle takip ederseniz üyelik işleminizi kredi kartı istemeden kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. İlk olarak mevcut bulunan App Store hesabınızdan (Ayarlar – iTunes ve App Store – Apple Kimliği – Çıkış Yap) işlemini kullanarak çıkış yapıyorsunuz. Daha sonra App Store’yi açık karşınıza çıkan herhangi bir ücretsiz uygulamayı indiriyorsunuz. Sonrasında ise karşınıza çıkan Yeni Apple Kimliği Yarat butonunu seçiyorsunuz. Ülke seçimini de gerçekleştirdikten sonra her zaman olduğu gibi hizmet şartlarını kabul ediyorsunuz. Sayfada bulunan Kanada/Amerika App Store hesabınıza bağlı olarak geçerli bir e-posta adresi ve şifrenizi sonraki işlemde ise güvenlik bilgilerinizi giriyorsunuz. Billing Information kısmında bulunan kredi kartsız üyelik tercih ettiğini için None’ni seçiyorsunuz. Billing Address bölümünde bulunan yurt dışına ait bir adres giriyorsunuz. Ve Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Açma? İle ilgili aklınızda kalan tüm sor işaretlerini çözüyorsunuz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir