Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kingston, Drone ve Aksiyon Kameraları İçin microSD Kart Üretti

Kingston, Drone ve Aksiyon Kameraları İçin microSD Kart Üretti

admin admin -

Bugüne kadar en yüksek kapasiteye sahip flash bellekleri Türkiye’de ilk satışa sunan Kingston, 1TB ve 2TB kapasitesindeki bu bellekler DataTraveler Ultimate GT olarak duyurulmuştu. Darbelere karşı oldukça dayanıklı olan bu bellekler çinko alaşımlı metalik bir gövde ile güçlendirilmişti.

Flash bellekler için getirilen bu devrimden sonra firma microSD kartlar için ayrı bir güncelleme getirdi. microSD UHS-I Speed Class 3 (U3) adı verilen Gold serisi yeni mikro bellekler Kingston tarafından üretilip piyasaya sürüldü.

Kingston’un ürettiği bu yeni microSD kart boyut ve kapasitesi ile GoPro ve Drone’lar gibi 4K video ve görüntü kaydeden ürünler için birebir uyumlu olarak üretilmiş. Su geçirmezlik özelliği ile birlikte üretimi yapılan bu microSD kart saniyede 30 karelik 4K video ile birlikte saniyede 120 kare 1080p video kaydına olanak veriyor.

90Mb/saniye okuma ve 45Mb/s yazma olanağı veren microSD UHS-I Speed Class 3 (U3), yükseç çözünürlüklü 4K görüntü kaydı yapan cihazlar için mükemmele yakın performans sunuyor.

Ömürlük garanti ile gelen microSD UHS-I Speed Class 3 (U3) ürününün fiyatları ise 16GB’lık modeli 49.90TL, 32GB’lık model 96.90TL ve 64GB seçeneği ise 199.90TL olarak belirlenmiş.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir