Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İPhone 8 İşlemcisi Hakkında Bilgiler Geldi

İPhone 8 İşlemcisi Hakkında Bilgiler Geldi

admin admin -

Apple tarafından 2017 yılında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 8 akıllı telefon modellerinin işlemcilerinin TMSF tarafından 7nm süreci ile üreteceği bilgisi geldi. Apple için ürün tedarik eden TMSC firması tarafından üretilen işlemciler bugüne kadar piyasaya sürülen iPhone telefonları için işlemci üreten oldukça büyük bir firma.

TMSC firmasının yeni üreteceği işlemlerin 7nm süreci ile üretmesine dair bilgiler gelmeye başlayınca şirketin 2018 yılında 7nm süreci ile A11 modeli işlemcileri üreteceği bildirildi. Bu haber üzerine iPhone 8 akıllı telefonlarının da 2018 yılında çıkabileceğini akıllara getirdi.

İPhone 8, 2018 yılında gelebilir

iPhone 8 akıllı telefonlarının bir ihtimal de olsa 2018 yılında çıkabileceği konuşulmakta. Zira TMSC firmasının 7nm süreci ile üreteceği A11 işlemcilerinin tek üreticisi olması ve Apple tarafından A11 işlemci modeli kullanma kararı çıkarsa bu durum ortaya çıkabilir. Fakat Apple, iPhone 8 modelini 2017 yılında tanıtmak yerine iPhone 7s modelini yine A10 işlemci modeli ile piyasaya sürdükten sonra 2018 yılında iPhone 8 modelleri 7nm süreci ile üretilecek olan A11 işlemcilerini kullanabilir. Çünkü Apple bugüne kadar akıllı telefon tanıtımlarını yılın 3. çeyreğinde yani Eylül ayında yapıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir