Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Instagram Hikâyeler Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

Instagram Hikâyeler Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

admin admin -

Kullanıcıları memnun edebilmek için her geçen günle birlikte bünyesine yenilikler ekleyen İnstagram, yakın bir zamanda özellikleri arasına Snapchat benzeri bir özellik olan Stories yani Hikâyeler özelliğini eklemişti. Mobil cihazlarda görüntülenen İnstagram Stories’in bilgisayardan nasıl izlenebileceğine yazımız içeriğinde yer verdik.

 

İnstagram web sürümünde de yakın zamanda bazı değişikliklere gitmiştir. Çok daha hoş bir tasarım getirilen İnstagram, sonrasında Stories özelliğini devreye sokarak bu özelliğiyle pek çok kullanıcısından beğeni toplamıştır. Fakat İnstagram Stories bölümü yalnızca mobil sürümlerde görüntülenebilmektedir. İnstagram Stories uygulamasını Windows 10 işletim sistemi kullanmayanlar için bilgisayarda nasıl kullanabileceğini sizlere anlatacağız.

 

İnstagram Storiesleri Bilgisayardan Görüntüleme

Normal koşullar altında İnstagram Storiesleri web sürümlerde kullanılamamasından ötürü, Chrome tarayıcıda kullanılabilen Chrome IG Story isimli uzantı kullanılması gerekir. Öncelikle Chrome IG Story uzantısının Chrome tarayıcıya yüklenmesi gerekmektedir.

 

Uzantıyı Chrome tarayıcıya ekleyebilmek için eklentinin indirileceği yerden ‘Add to Chrome’ butonuna tıklanması gerekmektedir. Bu işlemden sonra ‘Uzantıyı tarayıcıya ekle’ uyarısı gelecek ve bu uyarının onaylanmasından sonra eklenti Chrome tarayıcıya eklenmiş olacaktır.

 

Uzantının tarayıcıya eklenmesinden sonra İnstagram’ın web sayfasına girip hesabınız açık durumdaysa çıkış yapıp tekrardan giriş işlemi yapmanız gerekecektir. Hesaba giriş yapıldığı zaman İnstagram Stories bölümünün görüntülenebildiğini göreceksiniz. İzlenilecek hikâyelerden bir tanesine tıklayabilir, birden çok hikâye eklendiyse de sağ ve sol kısımda yer alan ok tuşlarıyla hikâyeler arası geçiş yapabilirsiniz.

 

Windows 10’da İnstagram Storiesleri İzleme

Windows 10 kullanıcısıysanız, İnstagram’ın yayınladığı Windows 10 sürümüyle birlikte eklenti indirilmesine gerek kalmadan, direkt olarak İnstagram uygulaması kullanılarak Stories kısmı görüntülenebilir. İlk olarak İnstagram Windows 10 uygulamasının bilgisayara yüklenmesi gerekmektedir.

 

Uygulamayı bilgisayara indirdikten sonra İnstagram hesabına giriş yapıldığı zaman Stories bölümü direkt olarak görüntülenebilecek ve hikâyeleri izlemeye başlayabileceksiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir