Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. HTC Sanal Asistanı’nı Play Store’da Yayınladı!

HTC Sanal Asistanı’nı Play Store’da Yayınladı!

admin admin -

HTC birkaç ay önce tanıtımını yaptığı HTC Ultra ve HTC U Play modelleriyle hatırlayacağımız üzere Sense Companion adını verdiği yeni sanal asistanını resmi olarak duyurmuştu. İlk olarak resmi bir şekilde duyurusunu yaptığı sanal asistanı uygulamasını HTC U Ultra ve U Play üzerinden özel olarak sunmuş, daha sonra ise Sense Companion uygulamasını Google Play Store üzerinden resmi olarak kullanıcılara sundu.

Peki Sence Companion Nedir?

Sense Companion uygulaması hemen belirtelim ki şimdilik sadece HTC 10 ve HTC M9 gibi şirketin eski modellerinde kullanılabiliyor. Sense Companion, Apple’ın Siri’si ve Google Asistan gibi çalışmakta. Kullanıcıların davranışlarıyla ve kişiselleştirilmiş verilerinden öneriler sunarak kendi içerisinde devamlı gelişmekte olan Sense Companion uygulaması, kullanıcılar için el ayak özelliğine gelmiş durumda.

Örnek olarak vereceğimiz bir işlem ile kısaca anlatmaya çalışalım. Takvimle ilgili bir anımsatıcı eklendiği zaman telefonu şarj edemeyeceğinizi düşündüğünden düşük güç moduna alma ya da havanın soğuk olduğu bir günde sıkı giyinmeniz gerektiği önerilerine bulunabiliyor.

HTC 10 ya da HTC M9 kullanıcısı iseniz ve bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız Play Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir