Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Güney Kore’de Method-2 isimli Robot Geliştirildi

Güney Kore’de Method-2 isimli Robot Geliştirildi

admin admin -

Robotlara olan sevdaları ile bilinen uzak doğulular Method-2 ismini verdikleri bir robot geliştirdiler. Method-2 isimli robot Matrix filmine benzer şekilde Exosuit olarak geliştirildi. Bu geliştirilen kaslı olan metal araç ne işe yarayacak diye merak ediliyor.

 

Metal Araç Ne İşe Yarayacak?

Robot teknolojileri üzerine çalışan Güney Kore’ nin Hankook Mirae Technology isimli şirket, Method-2 isimli robotu geliştirdiklerini açıkladı. Bu robot ilk defa Matrix ve Alien filmlerinde karşımıza çıkmıştı. Bu filmlerin ardından da Amerika Birleşik Devletlerin de yük taşıyan askerlerin yük taşıma işlemini kolaylaştırmak üzere olarak çalışma yapıldığı ortaya çıkmıştı.

 

Üretilen Robot Basına Tanıtıldı

Methot-2 robotunun dışı robot ama içi insan olarak üretildi ve basına tanıtımı yapıldı. Robotun ağırlığı 1.3 ton. Bu robot aracın üretilmesinde ki esas amaç, limanlar ile nakliye yapılan noktalar da ağır olan malzemelerin taşınması ve bir yerden bir yere koyulması amacını taşıyor. Method-2 isimli dışı robot ama içi insan olan araç henüz kullanıma çıkmayacak ama iki yüz milyon dolarlık yatırım ile geliştirildi. Bu kadar yatırım yapılan robot araç satışa çıkarıldıktan sonra sivil alanlar da kullanılabileceği gibi askeri amaç ile de kullanılabilmesi mümkün olacak özelliklere sahip olan bir araç. Exsout olan bu robot araçların yaygın bir kullanım alanına sahip olması bekleniyor. Askeri alanda malzeme taşımak için kullanıma uygun olan bir araç.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir