Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Google’ın Mesajlaşma Uygulaması Google Talk İçin Yolun Sonu Göründü!

Google’ın Mesajlaşma Uygulaması Google Talk İçin Yolun Sonu Göründü!

admin admin -

Arama motoru devi Google’ın ilk konuşma uygulaması olan Google Talk uygulamasıyla bazı Google Labs özelliklerinin sonlandırılacağı dair Google bir blog gönderisi paylaştı.

Google’ın yeni nesil mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması olan Google Allo, Google Duo ve Google Hangouts uygulamasından önce çıkarttığı Google Talk uygulaması kullanıcıların mesajlaşmasını sağlayan ve bir zamanların çok kullanılan uygulamalarından birisiydi. Son zamanlarda artan diğer anlık mesajlaşma uygulamalarıyla birlikte kullanıcılar Google Talk uygulamasını unuttular bile. Google bugün yaptığı açıklamayla birlikte zaten  Hangouts uygulamasının ardından ufak grupların konuşma platformu halline gelen Google Talk servisinin Android uygulamasını bugünden itibaren kullanamayacaklar. Google’ın Hangouts servisi üzerinden Google Talk widget’ı kullanan kullanıcılar için ise son gün 26 Haziran olacak. Kullanıcılar bu tarihten sonra Hangouts uygulamasını kullanacaklar.

Bazı Gmail Uygulamalarıda Kapatıldı!

Google paylaştığı bu blog gönderisinde Google Talk’ın yanında eskiden çok kullanılan bazı Gmail Labs özelliklerinin de sonlandırılacağını açıkladı. Kapatılacak olan servisler arasında Authentication Icon’un, Google Voice Player’ın, Picasa önizlemelerinin, Pictures in chat’in, Quick Links’in, Quote Selected Text’in, Smartlabels’ın ve Yelp önizlemelerinin artık kullanılamayacağı ve Gmail Labs’ın bu özelliklerini kullanan kullanıcıların artık Gmail Add-ons’u kullanmaları gerektiği açıklandı. Google ayrıca Gmail üzerinden Google+ profillerinin paylaşılması ve Google+ Circles özelliğini de kapattığını açıkladı. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir