Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Google’ın Gmail Servisinin Dosya Eki Boyutu 50 MB’a Çıkarıldı

Google’ın Gmail Servisinin Dosya Eki Boyutu 50 MB’a Çıkarıldı

admin admin -

Google’un mail uzantısı olan Gmail üzerinden e-mail transferi yapan kullanıcılarına sunduğu sınırlı boyut konusunda yaptığı çalışmalar artık yakın zamanda karşımıza daha yüksek boyutlar çıkacak. Uzun zamandır kullanıcıların mail gönderme konusunda 25 MB kapasite ile sınırlı kalmasının çalışmalarını yapan ve bu kapasiteyi 50 MB ‘ya kadar yükselten Gmail’in bu güncellemeyi önümüzdeki hafta içerisinde hayata geçirmesi bekleniyor.

Google kullanan kullanıcıların çoğunun daha fazla boyut talep etmesinden sonra bu yönde çalışmalarına hız veren firmanın yaptığı yeni güncellemeden sonra karşımıza çıkacak olan 50 MB kapasiteli mail hizmeti gerçekten başarılı denecek bir cinsten.

Özellikle akıllı telefonlarda da 25 MB sınırlaması sunan firmanın önümüzde ki hafta içerisinde telefon kullanıcılarının da hesaplarına tanımlayacağı 50 MB gönderim kotasından sonra kullanıcıların son derece memnun olduğunu belirtmek istiyoruz.

Geniş içerikli e-postalar göndermek için dosyalarının boyutlarını her seferinde düşürmek zorunda kalan ve parça parça göndermek için uğraşan kullanıcıların bu son güncellemeden sonra artık Gmail hesaplarını daha aktif kullandıklarını göreceğiz. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir