Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Galaxy S8’in Kulaklık Girişi Kalkacak Mı?

Galaxy S8’in Kulaklık Girişi Kalkacak Mı?

admin admin -

Son zamanlarda, Galaxy S8 hakkında ortalıkta bazı söylentiler dolaşıyor. Samsung’un yeni akıllı telefonunda kulaklık girişi kalkacak mı? sorusu en çok merak edilen sorulardan birisi.

Apple’ı takip eden Samsung, Galaxy S8’de 3.5 mm’lik kulaklık girişinin kalkması söz konusu. Ancak bunun sebebi patlayan bataryalarına daha fazla yer açmak olabilir. SamMobile Güney Koreli teknoloji devi üreticisi, gösterişli olan yeni akıllı telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Fakat kulaklık girişi olmadan. Onun yerine USB Type C portu yer alacak. SamMobile, Samsung’un kaldırılan kulaklık girişinden boşalan alanı nasıl dolduracağından emin değilken, şirketin pil kapasitesini artırmak için bu alanı kullanabileceklerini ifade etti.  SamMobile, ayrıca Galaxy S8’in 4K ekran ile geleceğini tahmin eden yazıların aksine 2K Super AMOLED ekran ile geleceği iddia ediyor. Yeni ekran aynı çözünürlükte kalırken, performansı ve netliği artırmak için “Kalem Düzeni” düzeni terk edilecek.

Ayrıca yeni gelecek Galaxy S8’de basınca duyarlı bir ekranın yanı sıra yenilenmiş AI Asistan ve Home Düğmesinin kaldırılmasını da görebiliriz. Samsung bu özellikler hakkında kesin bir açıklama yapmasa da 2017’nin başlarında Barselona’daki Mobil Dünya Kongresinde yeni Galaxy S8’i tanıtması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir