Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Galaxy S8 Fiyatıyla Beraber iPhone 8 Fiyatı Şimdiden Şekillenmeye Başladı

Galaxy S8 Fiyatıyla Beraber iPhone 8 Fiyatı Şimdiden Şekillenmeye Başladı

admin admin -

İki markanın çatıştığı kulvarlara baktığımızda ortaya çıkan temel sonuç şu oluyor. Üst kesime Apple daha kolay ulaşabiliyorken, orta segmentte daha alternatif cihazlarla Samsung öne geçiyor. Bu durumda şimdiye kadar istisnasız bir istatistik sunabilmek mümkün hale geliyor.

Yeni amiral gemisi tanıtımlarıyla beraber ortaya konulan fiyatlarda Apple her zaman daha yukarıda yer alıyor. Bunu JP Morgan analistleri arasında bulunan Rod Hall bizzat açıklıyor. Kendi analizleri üzerinden konuşan isim iPhone 8 fiyatı ile ilgili Amerika satış rakamlarını dahi verebiliyor. Muhtemelen iPhone 8 olması planlansa da iPhone X gibi özel modellerden birisi tercih edilebilir.

Fakat yeni çıkacak iPhone 8 fiyat olarak 1.000 $ ve üzerinde olacak. Şu sıralar dolaşan tüm sızıntılar bunu doğrularken bu durumun ülkemizde vergilerle çok daha yukarıya çekilebileceğini gösteriyor. Eğer Türkiye’de iPhone 8 satın almak istiyorsanız cebinizden çıkacak tahmini rakamın 5.000 TL ile 6.000 TL arasında değişken olacağını vurgulayabiliriz.

Tabi bu tutarın daha da yukarıya çekilebilmesi mümkün olacak. Çünkü hem depolama alanı hem de farklı bileşenlerin olup olmayacağıyla ilgili merak konusu devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir