Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook’ta İsmimle Açılan Hesabı Nasıl Şikayet Edebilirim?

Facebook’ta İsmimle Açılan Hesabı Nasıl Şikayet Edebilirim?

admin admin -

Pek çok sosyal medya ağında olduğu gibi Facebook’ta da sahte hesaplar kullanılabiliyor. Eğer siz de adınıza açılmış bir Facebook hesabı görürseniz ve ‘Facebook’ta ismimle açılan hesabı nasıl şikâyet edebilirim?’ Diyorsanız yapmanız gerekenler çok basit ve o Facebook hesabını kapatmanız da oldukça kolay. Siz de birtakım yönergeler sayesinde adınıza açılan Facebook hesabını kolayca kapatabilirsiniz.

 

Son zamanlarda pek çok Facebook kullanıcısı adlarına açılmış sahte Facebook hesabı olduğunu bildirmekteler. Eğer hesabın sahibi sizseniz ve birkaç yönergeye uyarsanız hesabı tamamen kapatma şansınız var demektir.

 

Sahte Facebook Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Eğer bir Facebook hesabınız varsa o hesabınızı açın ve Facebook üzerinden u hesabınızı onaylayın. Eğer hesabınız yoksa yeni bir hesap açarak kimliğinizi gönderip onaylatın.

 

Kendi hesabınızdan Facebook’a girin ve adınıza açılmış olan sahte hesabın profiline girin. Ardından ‘Bu hesabı şikâyet et’ butonuna tıklayın. ‘Bu zaman tüneli beni veya tanıdığım birisini taklit ediyor’ seçeneğine de tıklayın. Ardından ‘Beni’ seçeneğine tıklayın. ‘İncelenmesi için Facebook’a gönder’ seçeneğine de tıklayıp sahte hesabı Facebook’a bildirmiş oluyorsunuz. 72 saate kadar da sonucu beklemeye koyulun. 5-6 saat gibi kısa sürelerde de sahte hesabın kapatıldığına şahit olacaksınız. Sonuca ise destek panosundan ulaşmanız mümkün.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir