Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

admin admin -

Sosyal ağlardan biri olan Facebook, gerek en çok tercih edilen sosyal ağ olması gerekse en yeni güncellemeleri ile yine kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. Pek çok güncelleme ile birlikte kullanımı daha da zevkli hale gelen Facebook uygulamasına son gelen güncelleme ile birlikte artık mesajların şifrelenmesi imanını sağlıyor.

 

Bir süredir üzerinde çalışılan mesajların şifrelenme özelliği ise tüm kullanıcıların kullanımına sunuldu. Yeni gelen güncelleme ile birlikte Facebook Messenger üzerinden yapılan mesajlaşmalar, yalnızca konuşmayı yapan kullanıcı tarafından görüntülenebilecek.

 

Şifreli Bir Konuşmaya Başlamak

Şifreli yeni bir konuşma başlatmak için yapılması gerek üç adım mevcuttur. Öncelikle messenger uygulamasına girerek sağ üst kısımda bulunan ‘Yeni konuşma başlat’ seçeneği seçilir. Daha sonra sağ alt köşede bulunan ‘Gizli Konuşma’ kilit simgesi aktif hale getirilir. En son işlem ise konuşmak istediğiniz kişi ile konuşmayı başlatmalısınız.

 

Mevcutta Bulunan Bir konuşmayı Şifreleme İşlemi

Uygulamaya yeni gelen güncelleme ile mevcutta bulunan mesajlara da şifreleme imkanı sağlıyor. Bu özellikten yararlanmak için Messenger uygulaması üzerinden şifrelenmek istenen konuşmaya girin ve sağ üst köşede bulunan ‘Detaylar’ seçeneğini seçin. Ardından gelen sayfada ‘Gizli Konuşma’ seçeneğini seçin. ‘Gizli Konuşmaları Aç? Mesajları Alıp Gönderebilmek İçin Kullanacağın Tek Cihaz Bu Olucak’ şeklinde bildirim mesajı karşınıza çıkacaktır. Ardından ‘Aç’ seçeneği ile bu özelliği aktif etmiş olacaksınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir