Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook İntiharı Önlemek İçin Yapay Zeka Teknolojisi Üretecek!

Facebook İntiharı Önlemek İçin Yapay Zeka Teknolojisi Üretecek!

admin admin -

Özellikle canlı yayın özelliğinin gelmesinden sonra , canlı yayın üzerinde intihar eden kişilerin her geçen gün artmasından sonra bu konuda ciddi çalışmalar yapan Facebook’un bu konuda geliştirmek için üzerinde çalıştığı bu yapay zekanın nasıl sonuçlar vereceği merak konusu olmaya başladı.

Yapılan araştırmalardan sonra dünya üzerinde 1 dakikada bir insanın hayatına son vermesinden sonra bu konuda kullanıcılarını koruma altına almak için çalışmalarına hız kazandıracak. Facebook’un özelikle intihara meyilli olduğunu düşündüğü kişilere özel Facebook sayfaları oluşturması ve bu sayfa sayesinde teşebbüste bulunması muhtemel kişileri önceden tespit edebileceği düşünülüyor.

Facebook’un geliştirmek için uzun uğraşlar verdiği bu yapay zekanın özellikle kişilerin paylaşımlarından yola çıkarak hareket edeceği ve bu konuda yardımcı olması bekleniyor. İntihar etme potansiyelini tespit eden Facebook’un bundan sonra yapacağı işlem ise o kişinin yakın arkadaşları ile iletişime geçmek olacak ve bu konuda merak edilen bütün bilgileri sistem üzerinden alacak olması son zamanlarda gerçekten en önemli projeler arasında kendisine yer buldu. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir