Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Facebook Gizlilik Esasları Artık Türkçe!

Facebook Gizlilik Esasları Artık Türkçe!

admin admin -

Biliyorsunuz ki son dönemde sosyal medya oldukça gelişti. Gelişen sosyal medya ile artık hayatımız çok daha eğlenceli. Akıllı telefonlarımıza indirdiğimiz bu sosyal medya uygulamalarında günde birçok saatimizi harcıyoruz ve bundan hiç sıkılmıyoruz. Bu sosyal medya uygulamalarından en büyüğü ise bildiğiniz gibi Facebook. Facebook kendini sürekli yenileyen ve geliştiren yapısı sayesinde oldukça geniş bir kullanıcı portföyüne sahip. Günümüzde milyonlarca insan bu uygulamayı kullanıyor. Uygulama geçtiğimiz günlerde Canlı yayın özelliği ile gündeme gelmişti. Şimdi ise Türkiye için harika bir haberi var. Facebook gizlilik esasları sitesini yeniledi ve Türkçe destek sunuyor. Bu sitede artık Türkçe kullanıma geçildi. Facebook topluluğundan alınan geri bildirimler doğrultusunda mobilden çok daha kolay erişilebilir hale gelen yeni Gizlilik Esasları sitesine, aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 44 dilde erişilebiliyor. İlk olarak 2014 yılında kullanıma sunulan Gizlilik Esasları sitesi, insanların Facebook’taki bilgilerini yönetmesine yardımcı olacak faydalı ipuçları ve 32 interaktif kılavuz içeriyor. 28 Ocak tarihinde bu yenilik ile karşımıza çıkacak. Klavuzlarda içeren bilgilere bakacak olursak eğer;

Gizliliğinizi Yönetin: Facebook’ta güvenli bir biçimde paylaşım yapabilmeniz için gizlilik ayarlarınızı nasıl kişiselleştirebileceğiniz hakkında bilgi verir.

Güvende Kalın: Hesabınızın güvenliğini nasıl artırabileceğinizi ve Facebook’un bu konunda size nasıl yardım edebileceğini keşfetmenizi sağlar.

Reklam: Size gösterilen reklamları nasıl kontrol edebileceğiniz hakkında bilgi verir.

Birlikte Çalışma: Facebook ailesindeki şirketlerin, deneyiminizi daha iyi hale getirmek için birlikte nasıl çalıştıkları hakkında bilgi verir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir