Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. En İyi Mobil Tarayıcıyı Seçmek için 5 Yöntem

En İyi Mobil Tarayıcıyı Seçmek için 5 Yöntem

admin admin -

Hemen hepimizin cebine giren, ceplerimize dünyaları sığdıran akıllı telefonlar her yönü ile vazgeçilmezimiz olmaktan geri kalmıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte çoğumuzun birer bilgisayar olarak kullandığı akıllı telefonlar istediğimiz zaman, istediğimiz yerde yapmamız gereken tüm işlemlerde bizlerin yardımcısı oluyor.

 

Akıllı telefonlar da bilgisiyarlar gibi internete bağlanmak ve belli sayfaları görüntülemek için bir tarayıcıya ihtiyaç duyarlar. Burada önemli olan ise çeşitli mobil internet tarayıcılarından hangisini seçip kullanacağınız. Bunu belirlemek için bu yazımızda bir internet tarayıcısından neler istendiği, neye göre seçim yapacağınız konularına değindik. Dilerseniz şimdi bu 5 yöntemi gözden geçirelim:

 

1- Bilgisayar Eşleme (Senkronizasyon) Özelliği:

Akıllı telefonlarınızda kullanacağınız mobil tarayıcının bilgisayarda kullandığınız tarayıcı ile eşleme yani senkronizasyon yapabiliyor olması işinizi oldukça kolaylaştıracak bir seçenek. Evinizde veya ofisinizde kullandığınız bir dizüstü veya masa üstü bilgisayardaki tarayıcıda bulunan geçmiş, yeri imleri, arama seçenekleri gibi kişisel bilgileriniz eğer akıllı telefonunuzdaki tarayıcı ile eşlenirse aradığınız tüm bilgileriniz aynı anda elinizin de altında olacak demektir.

 

2- Güvenlik:

Kullanacağınız internet tarayıcısında aramanız gereken en önemli özelliklerden birisi de verilerin gizlenmesi ve kişisil bilgilerin korunması gibi güvenlik önlemleridir. Tarayıcınızın ayarlar kısmından bu özellikleri denetleyebilirsiniz.

 

3- Ekstra Özellikler:

Piyasada bulunan mobil internet tarayıcıları standart ihtiyaçlara cevap vermeleri yanında tümleşik ekstra özellikler de barındırmakta. Reklam önleme, düşük pil tasarrufu, ram tasarrufu gibi bu ekstra özellikler size fayda sağlayacaktır.

 

4- Tasarım:

Tabii ki aramanız gereken bir diğer özellik de tasarım şıklığı olmalı. Bozuk, düzensiz, karmaşık bir tarayıcı sizi çileden çıkarabilir.

 

5- Kullanıcı Sayısı:

Kullanmak istediğiniz tarayıcılar arasında kalıp karar veremediyseniz ufak bir araştırma ile kullanıcı sayılarını kontrol edebilir, buna göre en çok tercih edilen tarayıcıyı kendinize daha yakın hissedebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir