Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Buzdolabı ve Otomobillere Güncelleme

Buzdolabı ve Otomobillere Güncelleme

admin admin -

Nesnelerin interneti ( İnternet of Things – IoT) platformu konusunda girişimciler sınırsız fırsatlara sahip durumda. Akıllı telefonlardan sonra otomobiller, çamaşır makineleri ve buzdolapları da bundan sonra uzaktan güncellenebilecek. Otomotiv endüstrisi bu alanlardan biri. 2020 yılında 20,8 milyar ağa bağlı nesnenin yer alacağı tahmin edilirken müşretiler, cihazlarının her zaman en son özelliklere ve bu özelliğin getirdiği üstün performansla iyileştirmelerine sahip olmasını istiyor.

Uzaktan Servis İmkanı

Bosch, Bluemix üzerinde ve IBM Watson Nesnelerinin İnterneti Platformuyla entegre olarak gelişmiş cihaz yönetimi ve bulut tabanlı yazılım güncellemeleri için “ Bosch IoT Rollouts” servisini kullanıma sunuyor. Her iki şirket müşterileri de IBM Cloud aracılığıyla “Bosch IoT Rollouts” servisine erişebilecek.

Otomobil üretici firmalar artık araçlarının yazılım güncellemelerini, aracın bir atölyeye gitmesine gerek kalmadan güvenli ve sorunsuz bir şekilde programlayarak organize edebilecek. Bir beyaz eşya üreticisi otomatik deterjan siparişi gibi en son güncellemelere, servislere ve tekliflere tüketici erişimini sağlayarak beyaz eşyaları uzaktan güncelleyebilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir