Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Apple iPhone 8 İçin 5.8 İnç Yeni Nesil OLED Ekran Kullanabilir

Apple iPhone 8 İçin 5.8 İnç Yeni Nesil OLED Ekran Kullanabilir

admin admin -

Cupertino merkezli Apple, geliştirdiği akıllı telefonlarda kullandığı kaliteli teknoloji ile yıllardır pazarda liderliğini sürdürüyor. Bununla birlikte her yeni telefon modelinde kullanıcılar çok farklı değişiklik beklentisine girmekteler.

Son amiral gemisi iPhone 7 modelinin piyasaya sürülmesinden sonra birçok kullanıcıda hayal kırıklığı yarattı. Genel olarak en belirgin değişiklik olarak su ve toza karşı dayanıklılıkla birlikte farklı renk seçeneğinin olması yoğun eleştirilere neden oldu. Öyle ki iPhone 6S ile iPhone 7 modeli arasındaki fiyat farkının üst model için değmeyeceği de tartışılan konular arasında yer alıyor.

Tüm bunlara rağmen özellikle Samsung’un Galaxy Note 7 fiyaskosu iPhone 7 satışlarının yüksek rakamlarda seyretmesine neden oldu. Teknoloji devi Apple da yapılan eleştirileri görmüş olmalı ki bir sonraki amiral gemisi iPhone 8 için çok farklı değişiklikler planlıyor.

Apple 10.Yılına Özel iPhone 8′ Ayrı Önem Veriyor

Apple‘a yakın kaynaklara göre ortaya çıkan ilk iddia firmanın 10.yılında çıkaracağı iPhone 8 modeline oldukça önem verdiği belirtiliyor. Yeni nesil OLED ekranla birlikte bir çok teknolojinin de değiştirileceği bilgileri ardı ardına geldi. Bununla birlikte iPhone 8 modeli ile ekran boyutlarında da değişiklik gözlenecek.

Şimdilik en büyük ekran boyutu olarak Plus modellerinde 5.5 inç ekranı tercih eden Apple’ın iPhone 8 modelinde kullanmayı düşündüğü OLED ekran ile birlikte ekran boyutunun da 5.8 inç boyutuna taşınacağı iddia ediliyor. OLED ile birlikte cam kasa değişikliğinin olması beklenen yeni model ile iPhone serilerinde baştan beri olan “Home” tuşu da kaldırılabilir.

Apple tarafından iPhone 8 ile ilgili hiçbir bilgi verilmemesi ve konunun dillendirilmemesi de farklı bir heyecan yaratmaya devam ediyor. Henüz önünde iPhone 7S modelinin çıkacağı düşünülürse iPhone 8 modeli çıkana kadar bu modelle ilgili çok sayıda haberle karşılaşacağımız kesin gibi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir