Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Twitter yüksek kalite video özelliği

Twitter yüksek kalite video özelliği

admin admin -

Twitter artık kullanıcılarına yüksek kalite video izleme özelliği sunuyor. Twitter üzerinden mobil cihaz kullanımında video kalitesi kullanıcıların seçeneğine sunuluyor.

Sürekli olarak yeni özellikler ile daha güçlü bir hale gelmeye devam eden Twitter, özelliklerini öncelikle mobil platforma göre hazırlıyor. Mobil kullanıcılarını önemseyen Twitter’ın yeni özelliği ise yüksek kalitede video izlenmesi.

Dün gece saatlerinde Twitter üzerinden yapılan açıklama ve gerçekleşen güncelleme ile mobil uygulamaya yeni bir özellik geldi. Twitter’da herhangi bir tweet içerisinde yer alan videoyu izlemek istediğinizde internet kotanızı çok fazla aşmaması için video sıkıştırılmakta ve düşük kalitede gösterilmekteydi.

İster Yüksek Kalite, İster Düşük Kalite

Twitter’da artık izleyeceğiniz videoların kalitesine siz karar veriyorsunuz. Yeni güncelleme ile birlikte Twitter>Ben>Ayarlar>Veri>Yüksek kalite videoya izin ver seçeneğine girdiğinizde burada sizlere yüksek kaliteli videoyu hangi bağlantı türünde izlemek istediğiniz soruluyor.

Yüksek kalite videoları ister Wifi ağında iken izleyebilir, isterseniz mobil veri kullanımı açıkken de izleyebilirsiniz. Eğer videoların kalitesinden şikayetçi iseniz ve orjinal çözünürlüğünde videoları izlemek istiyorsanız bu özelliği aktif etmeniz yeterlidir.

Twitter’ın şuanda bu özelliği mobil cihazlar ve tabletler için sunulur iken önümüzdeki süreçte bilgisayar ortamı için sunulmayacağı belirtildi. Bilgisayar bağlantılarında herhangi bir sıkıştırma işleminin uygulanmaması bu özelliğin gerek kalmayacağını gösteriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir