Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kastamonu Valiliğinde Bayramlaşma Programı Düzenlendi

Kastamonu Valiliğinde Bayramlaşma Programı Düzenlendi

haberci haberci -

Bakan Yumaklı, Gazze Saldırılarını Kınadı

Kastamonu Valiliği’nde düzenlenen bayramlaşma programında; Bakan Yumaklı, Vali Meftun Dallı, AK Parti Milletvekilleri Halil Uluay ve Fatma Serap Ekmekci, Belediye Başkanı Hasan Baltacı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar bir araya geldi. Programın ardından konuşan Bakan Yumaklı, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırıları kınadı.

Müslümanların Huzurlu Bir Bayram Geçirmesi Temennisinde Bulundu

Bakan Yumaklı, tüm Müslümanların aileleriyle huzurlu bir bayram geçirmesini dilediğini belirterek, Gazze’de yaşanan insanlık dışı olayları derin bir üzüntüyle izlediklerini ifade etti. Yumaklı, farklı inanç, dil ve etnik gruptan insanların da zulme uğradığı durumlarda sevdikleriyle bir arada olmalarını temenni etti.

Bakanlık Olarak Alınan Tedbirler

Bakan Yumaklı, bayramın sorunsuz geçmesi için gerekli bütün tedbirlerin alındığını vurgulayarak, vatandaşların dini vecibelerini yerine getirirken hayvan haklarına ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca, artan hava sıcaklıkları nedeniyle orman yangınları konusunda da vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Huzurevi Ziyareti

Son olarak, Bakan Yumaklı Güldal Akşit Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, burada yaşlılarla bayramlaştı ve sohbet etti.

İlgili Yazılar